Filléres csodaszer: nem is hinnéd, mi mindenre használható a fahéj a kertben

Filléres csodaszer: nem is hinnéd, mi mindenre használható a fahéj a kertben

agrarszektor.hu
Az már talán senkinek sem újdonság, hogy a fahéjnak nagyon sok jótékony hatása van és számos területen hasznosítható. Elég, ha csak a sütésre, főzésre gondolunk, de még egyes betegségek ellen is jó hasznát vehetjük. Arról azonban már csak kevesebben hallottak, hogy a magas alkaloid tartalma révén mennyi mindenre felhasználhatjuk a kertben. Ezekhez gyűjtöttünk össze néhány tuti tippet, így mostantól könnyedén felvehetjük a harcot a veteményest érintő számtalan probléma ellen.

Holnap AgroFuture 2025 konferencia Kecskeméten!

A Portfolio AgroFuture 2025 konferencián a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!

NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!

A kert egy csodálatos dolog, rengeteg örömet tud okozni a tulajdonosainak, ám sok esetben meg kell küzdenünk bizonyos problémák ellen. Ilyenek lehetnek például a kártevők megjelenése, a különböző betegségek, gombák és persze nem szabad megfeledkezni a kíméletlen időjárásról sem. Bár utóbbin sajnos még a fahéj sem tud segíteni, a többin viszont már annál inkább - írja a balconygardenweb.com.

EZ IS ÉRDEKELHET

1. Sem a nyulak, sem a mókusok nem lesznek hívatlan vendégek a kertben

A fahéj segítségével könnyedén távol tudjuk majd tartani a kisebb testű emlősöket, beleértve a nyulakat és a mókusokat is, akik komoly károkat tudnak okozni a veteményesünkben. Csak szórjuk meg vékonyan az adott területet fahéjjal, ami aztán az orr,- és nyálkahártyájukat irritálni fogja az állatoknak, de mindezt úgy, hogy nem lehet tőle komolyabb bajuk!

2. Fahéjjal a szúnyogok ellen 

A fahéjolajat és magát az őrölt fahéjat is használhatjuk a rovarok, például a szúnyogok ellen is. A használata pedig ebben az esetben sem nehéz, egyszerűen csak cseppentsük/szórjuk az érintett területre, a többi pedig már a fahéj dolga lesz.

3. Megöli a gombákat

Csak szórjunk fahéjat azokra a részekre, ahol a gombák felbukkantak, kordában fogja őket tartani, az biztos!

EZ IS ÉRDEKELHET

4. A növények növekedést is segíti

Ha ültetünk, akkor érdemes belemártani a fahéjba a dugvány szárának végét. Egy kanálnyi őrölt fahéjat helyezzünk papírtörölközőre, és óvatosan dörzsöljük be vele a nedves szárat, ezután pedig már el is ültethetjük. Serkenti a gyökérnövekedést, és pótolja a növények gyökereztetésekor használt hormont.

5. A hangyáktól is megszabadít 

Ha meg akarunk szabadulni a hangyáktól, akkor is érdemes a fahéjhoz nyúlni. Csak szórjuk szét ott, ahol megjelentek a hangyák vagy csak szeretnénk, hogy ne bukkanjanak elő. A hangyák ki nem állhatják a fahéj illatát, ezért messziről elkerülik a fahéjas helyeket.

6. Óvjuk a palántákat a betegségektől

Számos gombás és egyéb betegség okozhatja a palánták halálát. Szórjuk meg a talajt fahéjporral, hogy megvédjük csemetéinket a különböző betegségektől.

7. Igazi gombaölő

Gombás megbetegedésben szenvednek a növények? Ne essünk pánikba, csak keverjünk össze egy kis fahéjat meleg vízzel, és hagyjuk úgy egy éjszakán át. Utána pedig töltsük bele egy szórófejes palackba, majd fújjuk be a növényeinket az oldattal.

8. Gyógyítsuk meg vele a növényeket

A fahéj nagyszerű a sérült növények számára is, hiszen elősegíti a gyors gyógyulást, ha a sérült részekre szórjuk.

9. A szobanövényeinkhez is használhatjuk

Nagyszerűen működik a fahéj a poratkák, legyek és más kártevők ellen. Nincs is más dolgunk, csak a növényünk körüli részre szórni. Ezen kívül a penész elleni védekezésben is használhatjuk.

Címlapkép forrása: Getty Images
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Miért elixír az Elixir® (x)

A foszfonát gombaölő szerek hatásmechanizmusa régóta viták és rejtélyek forrása. Egyes tudósok úgy vélik, hogy ezeknek a termékeknek a legtöbb gombaölő hatása közvetlenül a gomba kórokozójára vonatkozik; míg mások azt gyanítják, hogy a gombára gyakorolt közvetlen hatás és a gazdaszervezet természetes védekezésének stimulálása együttesen megelőzi a betegségeket.

KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
EZT OLVASTAD MÁR?
OSZAR »